זיווד אלקטרוני ואופטי

מקרני לייזר זעירים

פרוייקט הנדסת מיזעור מארז  אלקטרואופטי

חתך  מקרן  הולוגרפי  מבוסס  דיודת לייזר  לטלפון סלולארי (תכנון אופטי חיצוני)

 

פרוייקט מיזעור מקרן לייזר סלולארי

לוח מקשים וירטואלי - המתקבל מהקרנת לייזר אדום ממקרן זעיר בטלפון סלולארי

 

הנדסת רכיבי אופטיקה פלסטית מוזרקת

חתך אלמנט אספרי דו משטחי להקרנת קו מדיודת לייזר לטלפון סלולארי (תכנון אופטי חיצוני)

 

 

 

 

בחברת סיסטם  נצבר ידע רב בפיתוח התקנים מבוססי לייזר דיודה. בפרויקט המתואר להלן פותחו שני מקרני לייזר שיועדו להרכבה בטלפונים סלולאריים.

מבחינת זיווד - הפרוייקט דרש לזווד פלסטיקה מדוייקת על גבי מארז דיודת לייזר סטנדרטי בקוטר 5.6  מ"מ, באופן  שלא תהיה תזוזה משמעותית בתמונת ההקרנה עקב זחילה מכאנית המתרחשת כתוצאה משינויים בטמפרטורת הסביבה. כמו כן, הזיווד נדרש להיות קשיח ביותר על מנת שיעמוד בתנאי חבטה והרעדה. דרישות אלו שקולות ליציבות הקיבוע ברמה הטובה מ 5 מיקרון מ 0-40 מעלות צלסיוס.

בנוסף, נדרש היה לפתח תהליך זיווד - פעילות שהצריכה בניית מתקני הרכבה ייעודיים ופיתוח דבק ייחודי עם אדהזיה וחוזק מכאני יחודיים

במהלך הפרוייקט פותחו ויוצרו שני מוצרים שונים:
א. מקרן קו -  להקרנת קו לייזר עם פרופיל עוצמה זויתי  ספציפי (תוכנן מראש)
ב.  מקרן תמונה - להקרנת תמונה הולוגרפית סטטית (באמצעות רכיב DOE ייעודי שמימדיו כ 3X3 מ"מ).


שני המקרנים הותאמו לדיודות לייזר בקוטר  5.6 מ"מ. מקרן הקו הותאם לדיודת לייזר באורך גל של 785 ננומטר ובעוצמה של כ 90 מיליוואט  וכלל אלמנט אופטי מוזרק בודד. מקרן התמונה הותאם לדיודת לייזר באורך גל של 635 ננומטר ובעוצמה של 10 מיליוואט. כלל אלמנט אופטי מוזרק בודד המשולב עם הולוגרמה.

 

     

בפרוייקט זה, הקונספט האפיון ומימוש מתקני ההרכבה האלקטרו-אופטיים בוצעו על ידי מהנדסי CSTM.  התכנון האופטי נעשה על ידי מתכננים אופטיים חיצוניים תוך שימוש בתוכנת ASAP. הייצור נעשה על ידי יצרן אירופאי.  מורכבות הפרוייקט נבעה מכך שהוא כלל תכנון וביצוע הזרקת פלסטיק מדוייקת, ג'יגים יעודיים  לכיוונון דינאמי (Active-Alignment) ולהדבקה אופטית איכותית, ופיתוח תהליך הרכבה.

הפרוייקט דרש עבודה משולבת אל מול מספר גורמים בו זמנית, והגיע לשלב דגם עובד מוצלח תוך זמן קצר במיוחד של 10 שבועות. דגמים ראשוניים אלו שולבו בטלפון סלולארי שהוצג בתערוכת CeBit בגרמניה.

 

יצירת קשר
אנא השאר את פרטיך ונחזור אליך:
שם מלא:
טלפון:
דוא"ל: